Sectoral Orienteering etkinliğinin ardından

Bu yıl sekizincisi düzenlenen Sectoral Orienteering etkinliği, geleceğin girişimcileri ile çok sayıda başarı hikayesini bir hafta boyunca aynı platformlarda buluşturdu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, bu yıl da birbirinden ilginç ve ilham veren etkinliklerle kutlandı. Özyeğin Üniversitesi Sektörel Eğitim ve Profesyonel Gelişim ekibi tarafından organize edilen, deneyim ve bilgilerin paylaşılması odağında bu yıl sekizincisi düzenlenen ‘Sectoral Orienteering’ etkinliği dikkat çekti.

5-9 Mart tarihleri arasında düzenlenen etkinlik kapsamında geleceğin girişimci öğrencileri, iş ve sanat dünyasından önemli isimlerle bir araya geldi.

8 Mart Perşembe günü 12.00-13.30 arasında düzenlenen Kadın Girişimciler Paneli, etkinlik serisinin öne çıkanları arasındaydı.

Gazeteci Elif Ergu’nun moderatörlüğündeki panelde Sevginar Baştekin, Duygu Yılmaz, Tülin Yazıcı ve Aslı Elif Tanuğur’ın konuşmaları ilgiyle takip edildi.

Kadınların motive edici konuşmaları, başarı hikayeleri ilham verdi.

Panelin yanı sıra sergi, workshop gibi etkinliklerle bir hafta süren Sectoral Orienteering, geride kalan haftada firmalarla öğrenciler arasındaki etkileşimin de merkez üsleri arasında konumlandı.

Bilgi, deneyim ve merak edilen soruların muhataplarıyla temas noktasında keyifli bir program geride kaldı.

Önümüzdeki yıl yine aynı dönemde Sectoral Orienteering’in 9. kez düzenlenmesi bekleniyor.