Scoutium 1 milyon dolarlık yatırım elde etti

2017 yılının Mayıs ayında futbolcuların keşfedilmesini sağlayan bir girişim olarak başlayan Scoutium isimli girişim, yeni yatırım turunda 1 milyon dolar değerinde bir yatırım almayı başardı.

Efe Aydın, Emre Ün ve Safa Yerliyurt tarafından “Karanlıkta kalmış futbolcuları keşfetmek” vizyonu ile kurulan Scoutium girişimi, İstanbul Startup Angels üyelerinden Hande Enes, Ali Keçecioğlu, İTÜ Çekirdek ve Nokta Yatırım ile gerçekleştirdiği yeni yatırım turunda 1 milyon dolarlık yatırım elde etti.

Şu anda 25 futbol kulübüyle çalışmalarını sürdüren Scoutium, kulüplere kullanıcılar tarafından yapılan futbolcu değerlendirmelerini ve canlı analizleri sunarak dijital bir futbol gözlemciliği platformu hizmeti veriyor. Aralarında Süper Lig’de mücadele eden Sivasspor, Göztepe ve Kasımpaşa gibi spor kulüpleri de Scoutium’dan hizmet alıyor.

İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen Big Bang Startup Challenge yarışmasında birden fazla ödül elde eden Scoutium, aldığı yatırımı ekibini genişletmek ve Türkiye’deki operasyonlarını hızlandırmak amacıyla değerlendirecek. Aynı zamanda İngiltere ve ABD’de de hizmet vermeyi  amaçlayan Scoutium, yıl sonuna kadar 2.500 futbolcunun analizini tamamlayıp ve binden fazla futbol kulübü ile birlikte çalışmayı hedefliyor.