RS Research 900 bin euroluk yatırım elde etti

RS Research isimli biyoteknoloji girişimi ,  yeni yatırım turunda 900 bin euro’luk yatırım almayı başardı.

2015 yılında Prof. Rana Sanyal ve Sena Nomak tarafından Teknopark İstanbul’da kurulan RS Research’ün geçtiğimiz yılın Nisan ayında ACT Venture Partners‘tan 1,1 milyon euro yatırım almıştı. Bu çekirdek yatırım sayesinde çalışmalarını sürdüren RS Research, kendi portföyünde yer alan ilaç adayı molekülleri bu seneden itibaren klinik faza taşımayı amaçlıyor.

Yeni yatırımını bir kez daha ACT Venture Partners’dan alan RS Research, 900 bin euroluk bir yatırım alırken, bugüne kadar toplam 2 milyon euro’luk yatırım almış oldu. Portföyünde mevcut olarak bulunan ilaç adayı moleküllerin preklinik çalışmalarında almış olduğu başarılı sonuçlar aracılığıyla yatırımcıların ilgisini çekmeyi başaran RS Research, potansiyel iş birlikleriyle de ilgileniyor.

Yeni yatırım ile ilgili bir açıklama yapan RS Research kurucu ortağı ve COO’su Sena Nomak, 2015 yılında başlamış oldukları çalışmaların 2017 yılında toz kazandığının altını çizdi. Hedefleri doğrultusunda hem laboratuvar hem de preklinik aşamada yer alan ilaç adayı moleküllerinin klinik faza taşıyabilmelerini sağlayacak bu yeni yatırım turunun çok heyecan verici olduğunu belirten Nomak, önlerinde yoğun ve zorlu bir takvim bulunduğunu vurguladı.