Poltio, New York’ta ofis açtı

Garanti Bankası’nın girişim hızlandırma programı Garanti Partners’ın ilk mezunları arasında bulunan Poltio, New York’da ofisini açtı.

Garanti Bankası, Garanti Partners desteği vasıtasıyla ürün geliştirme sürecine destek olduğu, hem globalleşme, hem de büyüme noktasını odak olarak belirlemiş olan Poltio’nun, programa kabul edildikten sonra sahip olduğu ciroyu yüzde 119 oranında artırdığını ve 1 milyon Türk Lirası tutarında yatırım aldığını açıkladı.

Garanti Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamada geçtiğimiz yılın Aralık ayında programı tamamlayan Poltio, temin ettiği yatırım ile global düzeye ulaşırken, New York’ta Poltio Inc.’i kurdu. Şirket aynı zamanda ilk müşterisiyle de çalışmaya başladı.

Garanti Partners Girişimcilere ve KOBİ’lere Hizmet Veriyor

2014 yılında hayata geçirilmiş olan Poltio, bugüne kadar toplamda 16 milyon tekil kişi tarafından 200 milyon oy kullanıldığını ifade eden Garanti Bankası, Türkiye’nin en çok görüş bildirilen sosyal anket platformu olma başarısına kavuştu. Garanti Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamada görüşlerine yer veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onaran, Garanti Bankası’nın yeni iş kurmuş olan, yeterli sermayeye ulaşma ve fikrini anlatmak isteyenler için gerekli yöntemlere erişemeyen erken aşama girişimciler ve KOBİ’lere hizmet verdiklerini aktardı.

Garanti Partners’a kabul edilen, yeni kurulmuş olan, geniş bir etki alanına sahip olan, ortaya yüksek bir değer çıkartma potansiyeline ve yatırım alma potansiyeline sahip girişimler için bir yol haritası hazırlandığını, çalışma planı oluşturulduğunu ve insan kaynakları planlamasının yapıldığını ifade eden Onaran, Garanti Partners’te yer alan tüm girişimlerin elde ettikleri başarıların, diğer girişimlere örnek olmasını ve ilham kaynağı olmasının devam edeceğini ifade etti.