NTO’dan 500 kişiye girişimcilik eğitimi

Girişimcilik yurt genelinde desteklenmeye devam ediliyor, bu kapsamda Gaziantep’te faaliyetlerini sürdüren NİZİP Ticaret Odası’nın (NTO) bölgedeki 500 girişimciye uygulamalı eğitim vereceği duyuruldu.

Doğan Haber Ajansı’nın (DHA) haberine göre Gaziantep’teki NİZİP Ticaret Odası (NTO), ülke ekonomisine katkı ve istihdama destek için yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Bu kapsamda 500 kişiye girişimcilik eğitimi verileceği ve sürecin uygulamalı olarak gerçekleştirileceği belirtiliyor.

Konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, eğitim çalışmaları kapsamında 500 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verileceğini, dengeli bir ekonomik kalkınma, işsizliğin azaltılması ve refahın artırılması noktasında girişimcilere desteğin hedeflendiğini belirtti.

KOSGEB desteklerinden yararlanma fırsatı

Özyurt, kendi işini kurmak isteyenlerin teşvikinin katma değerlerinden de söz etti ve başarılı girişimcilerin, verilecek sertifikanın yanı sıra KOSGEB‘ten 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi desteğinden yararlanabileceğinin altını çizdi.

Katılımcılara günlük teşvik ödemesi yapılacak

Girişimcilik eğitiminin katılımcılarına günlük ücret verileceği belirtilirken 4 gün süreceği, yüzde 90 devam zorunluluğu olduğu ve 4 grup halinde çalışmaların yapılacağı ifade ediliyor. Son bir detay olarak katılım için NTO’ya bizzat müracat edilmesi gerektiği kaydediliyor.