LinkedIn, Türkler tarafından kurulan ScoreBeyond’u satın aldı

Silikon Vadisi’nde Türkler tarafından kurulan ve dikkat çeken girişimlerden biri olan ScoreBeyond, iş odaklı sosyal ağ LinkedIn tarafından satın alındı.

2012 yılında Emrecan Doğan tarafından Palo Alto-Silikon Vadisi’nde kurulan ScoreBeyond, ABD’de yüksekokul ve üniversitelere giriş sınavı maiyetindeki SAT’ye hazırlık odağında testler sunan bir eğitim girişimi. Testlerin sonuçlarının ebeveynler tarafından da görülebilmesine olanak tanıyan bir web/mobil platform olarak özetlenebilir. Android ve iOS uygulaması mevcut.

Gurur verici gelişme

Ve gurur verici gelişme; daha önce de önemli miktarda (Silikon Vadisi’ndeki öne çıkan yatırımcılardan Khosla Ventures öncülüğünde 2,8 milyon dolar yatırım almıştı) fon elde eden girişim, LinkedIn tarafından satın alınarak 6 yıllık başarılarla dolu sürecini başarılı bir exit’le tamamladı. Kurucusu Emrecan Doğan’ın LinkedIn sayfasında ‘LinkedIn’de ürün müdürü’ olarak çalışmaya başladığı görülüyor. Doğan, daha önce Amazon Kindle için ürün yöneticiliği de yapmıştı. Ayrıca kişilik ekibin de LinkedIn’de görev almaya başladığı anlaşılıyor.

Detay…

Şimdiye kadar 160 binden fazla öğrenci, eğitmenlerden ve yatırımcıların desteğiyle önemli bir başarı yakalayan girişimin bundan sonra LinkedIn bünyesinde çalışmalarına devam edeceği açık. Dolayısıyla LinkedIn bünyesi de çalışmaya başlayan Türk sayısında önemli bir artış da kaydedilmiş oluyor.