Kuveyt Türk’ten girişimcilere özel merkez: Lonca Girişimcilik Merkezi

Kuveyt Türk Katılım Bankası Workinton ile işbirliği yaparak girişimcilere özel Lonca Girişimcilik Merkezi adını verdiği bir girişim destek merkezi kurdu.

Kuveyt Türk Katılım Bankası teknoloji odaklı, ölçeklenebilir iş fikirlerine sahip girişimcilerin, proje fikirlerini sürdürülebilir bir modelde ve ayrıca hızlı bir şekilde ticari faaliyete dönüştürmelerini sağlamak için “Lonca Girişimcilik Merkezi” adını verdiği özel bir projeye imza attı.

Lonca Girişimcilik Merkezi’nin web sitesinde bu yapılanma için: Projeleriniz için en uygun çalışma ortamını sunarken, her bir girişimci için özel mentor ve danışmanlarla projenizi hayata geçirmeyi sağlıyor” ifadesini şu tanımlar takip ediyor: “Ayrıca etkinliklerle girişimcilerin hem kendileri gibi girişimcilerle hem de ihtiyaç duyacakları ekosistemle bir araya gelmelerine olanak sunuyor. LONCA, bunu yaparken, kurucusu Kuveyt Türk’ün 30 yılı aşkın bankacılık tecrübesini tüm kanalları ile girişimcilere açmanın yanında girişimciler için büyük öneme sahip kuruluşlarla işbirliği imkanı sunuyor.”

Lonca Girişimcilik Merkezi İstanbul Astoria’da bulunurken Workinton ile gerçekleştirilen işbirliği sayesinde bu merkeze kabul edilen girişim ve girişimciler Workinton’un hali hazırda İstanbul’da 10, Ankara’da 2 ve İzmir’deki 1 şubesini de istedikleri zaman kullanabiecekler.

Kuveyt Türk Lonca Girişimcilik Merkezinde girişimcilere Mentorlarluk, Danışmanlık (Hukuk, Muhasebe, Finans, Teknoloji, vb.) hizmetleri sunulurken aynı zamada geçmiş dönem girişimciler, yatırımcılar, uzmanlar girişimler ve girişimciler ile bir araya gelecekler. Girişimler ihtiyaç duyduğu noktalarda bu ekiplerin desteğinden istifade edebilecekler.

Kuveyt Türk Girişim Sermayesi Yatırım Fonu

Kuveyt Türk aynı zamanda kendi bünyesindeki KT Portföy Yönetimi A.Ş. ile Türkiye’nin Startup’lar ve Teknoloji Girişimcilerine özel ilk girişim sermayesi yatırım fonunu oluşturuyor. LONCA’yı tamamlayan girişimciler, eğer fonun yatırım büyüklüğü için uygun aşamaya gelmişlerse, bu fondan yatırım almak konusunda önceliğe sahip olacaklar.

Kuveyt Türk aynı zamanda Lonca Girişimcilik Merkezi için detaylı bilgilerin yer aldığı bir web sitesi açtı. Bu siteye http://www.loncagirisim.com adresi üzerinden ulaşmak mümkün.