Küresel melek yatırımcılar zirvede buluşacak

Dünya Melek Yatırımcılar Forumu (World Business Angels Investment Forum – WBAF), 19-20 Şubat 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. İlk kez bu sefer etkinlik farklı ölçeklerde girişimlere de bünyesinde yer verecek.

Dünyadaki en büyük melek yatırımcı zirvesi olma özelliğine sahip olan WBAF organizasyonu; dünyanın tüm farklı kıtalarından melek yatırımcı ağları temsilcileri, melek yatırımcılar, iş dünyasından yöneticiler ve kanaat önderleri gibi yüzlerce önemli davetliyi misafir edecek. Şubat 2018’de gerçekleşecek olan etkinlik iki gün sürecek.

Bu sene İstanbul’da 13 Şubat tarihinde gerçekleşen ilk etkinlik pek çok farklı oturumda önemli açıklamalara ve çalıştaylara ev sahipliği yapmıştı.

Gelecek sene gerçekleşecek etkinlikte 50 farklı yeni girişime, ölçeklenme veya hızlı büyüme aşamasında olan işletmeye etkinlik boyunca dört metrekarelik bir alanda kendilerini tanıtma şansı tanınacak. Bu güne kadar 500 ila 3 milyon dolar arasında yatırım almış olması beklenmekle birlikte bu bir zorunluluk değil.

Girişimler WBAF 2018 bünyesinde beş farklı kıtadan gelecek melek yatırım ağları ve melek yatırımcılarla iletişim kurma olanağı bulacak. Bu sayede fikirlerini büyütmek için desteğe ihtiyaç duyan startuplar, etkinlik boyunca kendi alanlarında yüksek profilli melek yatırımcılara, aile şirketi yöneticilerine, ortak yatırım fonu yöneticilerine, melek yatırım grubu müdürlerine, kurumsal girişim yöneticilerine, hızlandırıcı yöneticilere, teknopark yatırım direktörlerine ve girişim sermayedarlarına tanıtım yapabilecekler.

Dünya Melek Yatırımcılar Zirvesi için girişimlere yönelik etkinlik kitapçığı buradan indirilebilir. Online olarak başvurular 29 Eylül tarihine kadar buradan yapılabilir. Ayrıca girişimlerin bu sayfada bulunan belgeyi de indirmeleri ve incelemeleri gerekiyor.