İzmir’de kadın girişimcilere e-ticaret eğitimi verildi

İzmir’de yoğun katılım eşliğinde kadın girişimcilere yönelik e-ticaret eğitimi düzenlendi.

İzmir, girişimcilik dendiğinde öne çıkan şehirlerimizden biri. Sadece bölge ve yurt geneli için değil uluslararası temaslarıyla da dikkat çeken İzmir, girişimciliğin önemine vurgu yapan etkinliklerin de merkezlerinden adeta. Bu yöndeki en son etkinliklerden biri de kadın girişimcilere yönelik e-ticaret eğitimi oldu.

İzmir Ticaret Borsası tarafından yürütülen TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu organizasyonu ve Turkish Exporter işbirliği ile düzenlenen eğitim kadın girişimciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

“Kadın istihdamında artış, erkek istihdamının 2,5 katına ulaştı”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan TOBB İzmir İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Aysel Öztezel, “…İş dünyasında rekabet koşullarının gittikçe daha güç hale geldiği günümüzde, bilginin önemi giderek artıyor. Bu amaç doğrultusunda iş dünyasında mücadele eden biz kadın girişimciler adına oldukça önemli olan bir eğitim programı için bir aradayız… Yıllardır kadınlarımızın iş dünyasında daha fazla yer alması için mücadele ediyoruz ve bu konuda önemli mesafe kat ettik. Son 10 yılda kadın istihdamındaki artış erkek istihdamındaki artışın 2,5 katından fazla bir gelişme gösterdi. Artık kadın girişimcilerimizin daha da gelişmesine, hatta dünyaya açılmasına odaklanmalıyız.” Dedi.

Açılış konuşmasının devamında Prof. Dr. Murat Canıtez e-ticaretin, e-ihracat ve uluslararası ticaretteki yeri ve fonksiyonları sunumunu gerçekleştirdi. Ardından e-ticaret uzmanı Uğur Ünal’ın sunumunun ardından anı fotoğraflarının çekilmesiyle etkinlik sona erdi.

NOT: Görsel temsilidir.