İngiltere’den Türk girişimcilere fırsat

İngiltere’de bulunan bir gayrimenkul firması, Türk girişimciler için franchise yatırım kapılarını araladıklarını duyurdu.

İngilitere’de kraliyet onayı alarak franchise verme yetkisine sahip olan tek gayrimenkul firması o Realty Co. girişimciler için bir fırsat kapısı araladıklarını duyurdu. Realty Co. Dünya Başkanı Fatih Elibol, sağladıkları bu fırsat ile girişimcilere İngilitere’de yeni bir yaşam imkanı da sağladıklarını belirterek, Türkiye’deki franchise sayısını 250’ye ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

Gayrimenkul sektöründe uluslararası standardizasyon sistemine sahip olduklarını belirten Elibol, bir franchise yatırımcısının detaylara vakit harcamasından ziyade işe yoğunlaşmasının daha önemli olduğunun altını çizerek bunun için hayata geçirdikleri İşletme Tipi Franchise Sistemi’nden bahsetti. Elibol, kurdukları bu sistem hakkında, “Bizim için franchise’larımız çok kıymetli. Franchise ofislerimizin güçlerine güç katmak için çalışıyoruz. Ofisleri kuruyoruz, avukat ve mali müşavirlik desteği veriyoruz, çağrı merkezini yönetiyoruz, ilanlarını biz yayınlıyoruz, ofis giderlerini ve basılı malzemelerini temin ediyoruz. Realty Akademi’de danışmanlarımıza kişisel ve mesleki gelişim programları veriyor, eğitim imkanları sunuyoruz. Tüm bunları, İşletme Tipi Franchise Sistemi’miz sayesinde başarıyla sürdürüyoruz” ifadelerinde bulundu.

Elibol, franchiselara büyük önem verdiklerini belirtirken, toplam 11 franchise ofis sayısını 250’ye ulaştırmak için birçok çalışma sürdürdüklerini ifade ediyor. İngiltere’de 50 franchise sayısına ulaşmayı hedeflediklerini belirten Elibol, İngiltere’de gayrimenkul sektöründe franchise verebilmek adına tüm yasal haklara sahip olduklarını da belirtiyor.