HUG Startup programlarıyla girişimciler Amerika’ya gidiyor

Hayallerini gerçekleştirmek isteyen gençlere, Chobani markasının sahibi Hamdi Ulukaya, başlattığı Girişimci Adayı Destek ve HUG Startup programlarıyla destek olacak.

Yenilikçi çözümler bularak bunları hayata geçirmek isteyen genç girişimcilere destek olmak  amacıyla başlatılan Girişimci Adayı Destek ve HUG Startup programlarına başvurular başlıyor. Başvurular sonucu seçilecek startup sahibi ve girişimci adayları, programlardaki eğitimlerini bitirdikten sonra alanında uzman mentorlarla buluşarak, fikirlerini geliştirmek amacıyla ABD’deki girişimcilik kampına gidecekler.

Türkiye’deki eğitimlerini bitiren girişimci adayları, ABD’de birçok şirket ve hızlandırma merkezlerine giderek incelemeler yapabiliyor, NewYork Üniversitesi‘ndeki seminerlere katılım sağlayabiliyorlar. Ayrıca Startup Programına katılan şirketler de, Chobani’nin New York SoHo’daki Kuluçka Merkezi’nde kendi şirketlerini geliştirmek adına çalışmalar yapabiliyorlar.

Destek programına katılan girişimciler öncelikle, özel olarak geliştirilmiş olan bir algoritma tarafından değerlendiriliyorlar. Türkiye’nin birçok bölgesinden programlara katılan girişimciler, TÜİK tarafından belirlenmiş olan 12 bölgeye göre değerlendiriliyorlar. Online mülakatları da geçmeyi başaran 24 girişimci adayı ve 6 startuptan 12 girişimci adayı programlara katılabiliyor.

Genç girişimcilerin fikirlerini hayata geçirmeleri için düzenlenen bu programa katılmaya hak kazanan adaylar, programlara tam burslu olarak kabul ediliyor ve tüm giderleri Chobani tarafından karşılanıyor.

Fikrine inanıyorsan ve bunu geliştirmek için bir desteğe ihtiyaç duyuyorsan, HUG Girişimci Adayı Destek Programı başvuruları 13 Ocak-18 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Eğer ki bir startupun varsa ve bunu dünyaya tanıtmak istiyorsan 15 Aralık 2017 ile 20 Ocak 2018 arasında gerçekleşecek olan HUG Startup Destek Programı’na başvurmayı unutma. Detaylı bilgi edinmek ve başvuruda bulunmak istersen www.ulukayagirisimi.com adresini ziyaret edebilirsin.