Girişim Hareketi Adana’da etkinlikleri başlıyor

İlk şubesini Adana’da oluşturan program Girişim Hareketi’nde farkındalık arttırma ve katma değerli girişimcilik projelerine ulaşmayı hedefliyor.

Türkiye’nin Girişimcilik Hareketi sloganı ile geçen yıl İstanbul’da çalışmalarını sürdüren Girişim Hareketi 2018 yılını Anadolu’da yaygınlaşma olarak belirlemişti. Bunun ilk adımını Adana şubesi ile hemen dönem başında hızlı başlamış oldu. Program Koordinatörü İsmail Haznedar şubeleşme çalışmalarını “Başarı ile tasarladığımız bizden çıkmış ve bize uygun tasarlanmış metodolojimiz ile Anadolu’ya girişimcilere, projelere ve yatırımcılara ulaşacağımız bir döneme başladık. Bunun ilk şubesini pek çok girişim ve girişimcinin memleketi olan Adana’da gerçekleştiriyor olmaktan ötürü heyecanlıyız.” olarak ifade etti.

Adana’daki çalışmaların liderliğini üstlenen Sina Yağmur görevi ile ilgili, “İlimizde girişimcilik adına yeni bir döneme giriyoruz, Girişim Hareketi’ni Adanamıza getirmekten mutluluk duyuyoruz. Programa katılan girişimci adayları, özel tasarlanmış program kapsamında seminer, sohbet ve atölyelere dahil olacak ve girişimciliğe adımlarını atacaklar. Bu yıl içerisinde pek çok girişim fikrini dinleme şansı bulacağız ve yerel kalkınma için önemli değerler üretmeye başlayacağız.

Girişim Hareketi, deneyim sahibi ustalar ile girişimci adaylarını buluşturmayı hedefliyor. Program içerisinde aylık gerçekleşen Girişim Network toplantıları yapılıyor. Eğitmenler, mentorler, girişimciler, yatırımcılar, adaylar bir araya gelerek projeleri değerlendiriyor ve gelişimlerine katkı sağlıyor.