Gençler Türkiye’nin önde gelen girişimcileriyle buluştu

Mehmet Zorlu Vakfı’nın 3 yıldır düzenlediği 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı kapsamında eğitimin önemli parçalarından biri olan “Girişimcilik” dersi gerçekleştirildi.

Mehmet Zorlu Vakfı’nın (MZV), 3 yıldır düzenlediği 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı çerçevesinde Zorlu PSM’de düzenlenen girişimcilik başlıklı derste gençler, Türkiye’nin önde gelen girişimcilerini dinleme ve tecrübelerinden yararlanma fırsatı yakaladılar.

MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut liderliğinde yürütülen 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı’nda, eğitimin önemli parçalarından biri olan “Girişimcilik” dersi Zorlu PSM Sky Lounge’de gerçekleştirildi.

Uygulamalı ve pratik eğitimleriyle gençlerin birçok konuda deneyimleyerek öğrenmelerine katkı sağlayan 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı kapsamında bu kez kariyer yolunda gençlerde farkındalık oluşturmak adına Türkiye’nin her biri kendi alanında isim yapmış değerli girişimler, öğrencilerle buluşturuldu.

MZV bursiyerlerinin katıldığı etkinlikte Okan Kara, Bahtiyar Yurtoğlu, Hasan Aslanoba, Başar Kaya, Arzu Eryılmaz, Can Yücaoğlu, Gamze Cizreli, Emre Kurttepeli, Hande Çilingir, Bora Yılmaz, Numan Numan, Murat Tortopoğlu, Ayşe İnal, Aytül Erçil, Burak Büyükdemir, Eray Erdoğan, Okan Şencan ve Jason Lau gibi birçok değerli konuşmacı girişimcilik deneyimleri ve girişimcilik ekosistemi ile ilgili tecrübelerini gençlerle paylaştı. Etkinlik çerçevesinde ayrıca Prof. Dr. Erhan Erkut, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu ve Vestel Ventures Genel Müdürü Metin Salt ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

“Startup’lara yatırım yapılmalı”

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Emre Zorlu: “Eğer bir ülkede toplumsal bir dönüşüm ve istihdam artışı isteniyorsa, kurumların ve şirketlerin mutlaka startup’lara yatırım yapması gerekir.” Dedi.