Farklı ülkelerden girişimci kadınlar Ankara’da bir araya geldi

Başkent Ankara’da Türkiye’nin yanı sıra İtalya, Polonya ve İngiltere’den girişimci kadınların katıldığı bir etkinlik düzenlendi.

Girişimciliğin teşvik edilmesi ve bu alandaki deneyimlerin paylaşımı, gerek halihazırda girişimci olan bireyler hem de girişimci adayları açısından büyük önem arz ediyor. Bu kapsamda başta İstanbul ve Ankara olmak üzere yurdun dört bir yanında etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklerden birinin adresi de kısa süre önce Ankara oldu.

Ankara Yenimahalle Belediyesi, İtalya’dan Human Rights Youth Organization, İngiltere’den Ubele Initiative ve Polonya’dan Autokreacja Foundation iş birliği ile Ankara’da organize edilen “Pandora, Kadın Girişimciliği İçin Avrupa’daki Fırsatları Keşfetmek” adlı proje kapsamında, farklı ülkelerde ve Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren başarılı girişimci kadınlar, bir araya geldi.

Ankaralı kadın girişimciler için oldukça verimli geçen etkinlikte, Türkiye’nin yanı sıra İtalya, Polonya ve İngiltere’den girişimci kadınlar hazır bulundu.

Yenimahalle ilçesinde bulunan Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi düzenlenen seminerde deneyimlerini de içeren paylaşımlarda bulunanan girişimci kadınlar, daha sonra çeşitli girişim ofisleri ve kooperatiflerde ziyaret gerçekleştirdiler.

Ankara’da çok verimli geçtiği belirtilen girişimci buluşması; Anıtkabir ziyareti, Ankara Kulesi, Gençlik Parkı gibi simge noktaların ziyareti, Zübeyde Hanım Konukevi’nde kültür gecesi ve çeşitli etkinliklerle sona erdi.