Evi dijital ortama aktaran yazılıma 25 milyon dolar yatırım

Akıllı telefon ile evin 3D modelinin oluşturulmasını sağlayan Hover, 25 milyon dolarlık Seri B yatırım aldı.

Birçok nesneyi 3 boyutlu görme fikrinin ilginç olduğuna şüphe yok. Bu yönde geliştirilen sayısız teknoloji var, bunlardan biri olan Hover ise konunun ev hali…

Evlerin 3 boyutlu modellemesini çıkaran akıllı telefon yazılımı, aynı zamanda kurumsal müşteriler, yani inşaat ve emlak firmalarını hedefleyen bir startup. Flaş gelişme ise GV, Home Depot ve Standard Industries üzerinden toplamda 25 milyon dolarlık Seri B yatırım alması oldu. Böylelikle bu genç yazılım markasının ulaştığı toplam yatırım tutarı 56 milyon doları buldu. Peki Hover ne yapıyor?

Evin bazı noktalarının fotoğraflarıyla birlikte 3D modellemesini geliştiriyor. Bu sayede evin sevimli bir minyatür modeli veya alınması planlanan mobilyaların nasıl duracağı gibi çeşitli senaryolarla kullanıcısına fonksiyonalite sağlıyor. 3D modelleme haricinde ise servisi kullananların potansiyel alım yapabilecek kimselere ulaşması için araçlar sunuyor.

Bu dikkat çekici startup, emlak sektörüne dair farklı bakış açısına sahip bir model içeriyor ve ilerleyen dönemde aldığı yatırım haberleriyle daha sık gündeme gelecek gibi görünüyor.

Daha fazla detay için hover.to sitesi ziyaret edilebilir.