ÇetinCeviz Girişim Kampı gençleri bekliyor

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ÇetinCeviz Girişim Kampı, kendine ve fikirlerine güvenen öğrenci ve yeni mezun girişimcileri, kendi hikayelerini yazmaları için bu kampa davet ediyor.

İTÜ GİNOVA tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan ÇetinCeviz Girişim Kampı, üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlara kapılarını açıyor. Fikirlerini hayata geçirerek kendi başarı hikayesini yazmak isteyen gençler, bu kamp sayesinde fikirlerini ticari ürüne dönüştürebilme imkanına sahip oluyorlar.

ÇetinCeviz Kampı‘na kabul edilen ekipler, Google Workshop‘una da katılım hakkı kazanacaklar. Kampı ilk sırada bitirebilen ekipler öncelikle İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka’ya girecekler. Daha sonrasında ön kuluçka’yı birincilikle bitiren ekip, Berlin’e gitme şansı yakalayacak.

İTÜ GİNOVA, fikre sahip olan gençlere teknolojik destek vererek girişimlerini hayata geçirmelerine destek olacak. Karşılaşılan çözümlere yaratıcı çözümler bulabilecek gençler aradıklarını belirten İTÜ GİNOVA ekibi, bu gençlerden oluşacak 2-3 kişilik “çetin ceviz” takımlar kuracaklarını bildiriyorlar.

ÇetinCeviz Girişim Kampı’na başvurular başladı

Üniversite’den son 3 yıl içinde mezun olan gençlerin de katılım sağlayabileceği bu kampın başvuruları başladı. 26 Ocak 2018 tarihinde son başvurular gerçekleşecek.

Ön elemede girişimciler, sorun-çözüm uyumu, yenilikçi yaklaşım, çözümlerin gerçekleştirilebilme potansiyeli kriterlerine göre değerlendirilecek. Ön eleme sonuçları ise 31 Ocak 2018 Çarşamba günü ilan edilecek. Ön elemeyi geçen girişimci adayları, mülakat değerlendirmesine tabii tutulacak. Mülakatı başarıyla geçiren 10 takım ise Girişim Kampı’na kabul edilecek.

ÇetinCeviz Girişim Kampı hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz bu siteyi ziyaret edebilirsiniz.