CaseCampus programı ile gençlere girişimcilik dersleri

CaseCampus Akbank ana sponsorluğunda Endeavor Derneği tarafından, gençlere girişimcilik hakkında bilgiler sunan bir program.

CaseCampus, Ankara, İzmir ve Eskişehir olmak üzere girişimciliğe ilgi duyan birçok genci bir araya getirmeyi planlıyor. Geçen bahar 4.dönemini tamamlamış olan CaseCampus programı, İstanbul dışındaki genç girişimcilere ulaşabilmek adına diğer illerde de eğitimlere başladı. İstanbul dışındaki ilk eğitim ise; Ankara Crowne Plaza‘da gerçekleşti.

Ankara’dan sonra İzmir (18 Kasım) ve Eskişehir (16 Aralık) olmak üzere 3 ilde gerçekleştirilecek etkinliklerde, girişimcilik olgusunu pekiştirmek amacıyla girişimcilerin yaşadıkları tecrübeler gençlere aktarılacak. (İzmir etkinliğine katılım için son başvuru tarihi 7 Kasım, Eskişehir için ise 5 Aralık.

CaseCampus programına nasıl katılabilirim?

CaseCampus Sonbahar 2017 Roadshow programına, Ankara, İzmir, Eskişehir ve çevresindeki illerde, lisans ya da yüksek lisans eğitimi gören her öğrenci ücretsiz olarak katılabiliyor. Katılımcıların tek yapması gereken, casecampus.org’da yer alan davet formunu eksiksiz bir şekilde doldurmak.

Etkinlikte, girişimciliğe dair paneller, vaka çalışmaları ve ödüllü fikir geliştirme yarışmaları düzenlenecek. Her şehirde, yaklaşık 200’e yakın girişimciliğe meraklı gençle buluşmayı hedefleyen programda, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden çok sayıda akademisyen de yer alıyor. Programda yer alan bazı akademisyenler; Doç Dr. Adil Oran (ODTÜ), Yrd. Doç Dr. Ahmet Murat Fiş (Özyeğin Üniversitesi), Doç Dr. Atilla Hakan Özdemir (Bilkent Üniversitesi), Yrd. Doç Dr. Berna Beyhan (Sabancı Üniversitesi), Doç. Dr. Engin Özgül (Dokuz Eylül Üniversitesi), Öğr. Gör. Taylan Demirkaya (İzmir Ekonomi Üniversitesi), Doç. Dr. Mustafa Ergen (Koç Üniversitesi) ve Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Aygören (Boğaziçi Üniversitesi), Doç. Dr. Yaman Ömer Erzurumlu (Bahçeşehir Üniversitesi).