BIC Angels’tan CEOtudent’a yatırım

Başarı, fayda ve ilham içerik platformu olarak hizmet veren CEOtudent, BIC Angels’tan yatırım aldı.

3,2 milyon TL şirket değerinde bir yatırım alan CEOtudent’ın yatırım turuna BIC yatırımcılarından Sinan Güler, Kıvılcım Çaylı, Bahadır Pekkan, Rıfat Nasih ve BIC Angels Kurucusu Joachim Behrendt katıldı.

2017 yılında BIC101 programına dahil olan ve BIC Angels‘tan 1 milyon TL’lik tohum yatırımı almış olan CEOtudent, kısa zamanda süreci başarıyla tamamlayarak; ilk melek yatırımını almayı başardı. 18 kişilik bir ekip tarafından yönetilen CEOtudent; başarı, fayda ve ilham odaklı içerik üretimi, moderasyonu, sosyal medya paylaşımı, topluluk yönetimi ve operasyonları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

CEOtudent’ın genel yayın yönetmenliğini kurucusu Yağmur Avvurur, satış, pazarlama ve kurumsal iletişimi yönetici ortaklardan Emre Can Durmaz ve teknik süreçleri ise Onur Zeybek yönetiyor. 2017’nin son çeyreğinde CEOtudent, yüzde 92’si 18-30 yaş aralığında olmak üzere ortalama 1,5 milyon ziyaretçi ve 4 bin içerik üreticisi kullanıcıya ulaşmayı başardı.

İçerikleri ile sosyal medyada aylık 10 milyona yakın erişime ulaşan CEOtudent, markalara içerik pazarlaması çözümleri sunarak bu içerikleri kendi kitlesiyle buluşturuyor. CEOtudent’ın kurucusu Yağmur Avvurur, alınan yatırımın Türkiye’de büyümek üzere değerlendirileceğinin altını çizdi. Video içerik üretimine ve mobil uygulama üzerine yoğunlaştıklarını belirten Avvurur, uzun vadeli planlarının ise İngilizce içerik üretimine başlayarak yurt dışına yönelmeyi hedeflediklerini paylaştı.